Tao Tebe

„Tao“ znamená cesta nebo zdroj. V čínské filozofii se „Tao“ vztahuje na nezbytnou sílu nebo princip, který řídí celou existenci a všechny věci v ní. „Tao“ je kosmický zákon, který určuje, jak všechny věci fungují a interagují.

Tao Tebe je setkání se sebou, zkoumání vlastních principů a zákonitostí, svojí pravdy a cesty.

Tao Tebe je víkendové setkání pro dívky, které hledají nové způsoby, jak se spojit s přírodou, objevit své skryté schopnosti a rozvinout svůj potenciál. Připoj se k nám a vytvoř si nezapomenutelné zážitky a přátelství, které Ti pomohou růst a být tou nejlepší verzí sebe sama.

Jsem v pořádku? Prožívá tohle i někdo další? Jak být sama sebou? Chci více poznat sama sebe. Jak a jaké navazuji vztahy?

Každý vztah – včetně vztahu se sebou potřebuje prostor a péči. Tao Tebe ti nabízí víkend, kdy si obojí můžeš dopřát a nabídnout to i ostatním. Setkáme se v ryze ženském kruhu, který nám zajistí dostatek bezpečí a podpory pro sdílení našich příběhů. Součástí programu je finský koncept seberozvoje a sebepéče Lesní mysl, který umožňuje trénovat ztišení, zklidnění, dočerpání síly, umění vidět v sobě i okolo to dobré a odvahu klást si otázky, hledat a nacházet na ně odpovědi. Část programu také strávíte ve výběhu s koňmi a v kontaktu s nimi. Program nezahrnuje výcvik ježdění na koni.

Kdy: 26. – 28. května 2023
Kde: Jurta Lesního klubu Hvozdík, Pod Chlumkama Masečín

Přihlášku nalezneš zde.
Cena kurzu: 2200 Kč


Dotazy emailem na kurzy@equitat.cz nebo na tel.: 731 053 183 – Katka Vítková

„Podle Tao jsou všechny věci vzájemně propojené a vzájemně závislé. To znamená, že nemůžeme oddělovat sami sebe od přírody a ostatních lidí. Musíme se učit žít v souladu s tím, co je přirozené, a využívat všechny zdroje, které máme k dispozici, s ohledem na celkové dobro.“

Lao Tzu

Kapacita pro přihlašování je 12 účastnic. Setkání se uskuteční v přírodě nedaleko Prahy, na kraji obce Masečín. Přirozená krása okolní krajiny vytváří unikátní atmosféru pro relaxaci a objevování nových dovedností. Ubytování bude v tradičním a útulném obydlí – jurtě, ale je možné si postavit i vlastní stan. Ubytování v jurtě nabízí jedinečnou příležitost pro prožití autentického zážitku v přírodě. Obklopení nádhernou krajinou umožní uniknout od každodenního ruchu a načerpat novou energii. Jurtu budeš sdílet s dalšími účastnicemi, v duchu přátelské, komunitní atmosféry. Během pobytu budete mít možnost se navzájem poznat a vytvořit nezapomenutelné vzpomínky. Tato zkušenost vám umožní naplno si užít jednoduchost a kouzlo pobytu v přírodě. Vařit si budeme chutná, pestrá, vegetariánská jídla. Pitná voda je dovážena v kanystrech. WC je venkovní separační, Ačkoli v jurtě není koupelna, bude k dispozici možnost umytí se v umyvadle, jednoduše a udržitelně.


V ceně kurzu je ubytování, kurzovné a stravování. Konkrétně snídaně, oběd, svačina, večeře a pitný režim. Stravování začíná páteční večeří a končí nedělním obědem. Všechna jídla budou vegetariánská. Případné alergie či omezení uveď do přihlášky.

Program začíná v pátek od 18 hodin, přijet můžeš již od 16:30. Program bude ukončen v neděli kolem 14 hodiny. Doprava vlastní. Dobré spojení je busem 360 či 390 z Prahy Smíchovského nádraží s přestupem ve Štěchovicích na bus 440.

S sebou si zabal: spacák, karimatku, oblečení a obutí vhodné pro pobyt v přírodě. Hygienické potřeby a ručník, v místě není koupelna, k dispozici bude voda na čištění zubů, umytí rukou či obličeje. Záchod je venkovní, separační. Šátek, čelovku či jiný zdroj světla, notýsek na poznámky a psací potřeby, podsedák nebo polštářek na sezení, deku, drobnost, kterou jsi ochotna věnovat (nic nekupuj), hrneček a příbor. Nezapomeň na ID a kartičku zdravotní pojišťovny.

„Příroda není místo, které navštěvujeme. Je to domov, kam patříme.“

Setkáním Tě budou provázet:

Katka Vítková

Baví mne sdílet zkušenosti s lidmi a provázet je na jejich cestě životem. Fascinují mne příběhy. Jsem máma dvou úžasných (dnes již dospělých) dětí a mojí vášní jsou koně, knížky a cestování. Příroda je místo, kam se chodím dobíjet, ideálně s mým psem a koňskou koterapeutkou Dandelion.

Ve vzdělávání a osobním rozvoji se pohybuji již více než 14 let. Jsem lektorka EquiT&T, koučka a facilitátorka růstových skupin.

Bára Hernychová

Příroda, zdraví, osobní rozvoj a jejich vzájemné prolínání jsou mými životními tématy. Ráda o nich píšu, mluvím a ráda je předávám.

Více než vysokoškolské zemědělské a pedagogické vzdělání mi daly mé pracovní a životní zkušenosti.

Baví mě provázet lidi péči o sebe pomocí zdravého životního stylu a kontaktu s přírodou.

Jsem Blíženec, co nemá rád nudu a věnuje se mnoha činnostem. Mé články, rozhovory a reportáže najdete na stránkách Pravého domácího čtvrtletníku, po lesích a zahradách provázím klienty finskou metodou seberozvoje sebepéče Lesní mysl a v roli lektorky vedu setkání pro ženy na Toulcově dvoře v Praze.

Energii mi dává cvičení jógy, vyjížďky na koni a naše permakulturní zahrada. Ráda se v jakémkoliv počasí toulám krajinou. Miluji dobré kvalitní jídlo, cestování, anglický venkov, parky a zahrady.

Mou velkou inspirací a největším učitelem je má patnáctiletá dcera, která mě nenechává stagnovat a neustále mi do života přináší nové výzvy a podněty.

www.herbara.cz

Kačka Jechová

Od malička se pohybuji ve skautském prostředí a u koní, přičemž obě cesty mě, společně se seberozvojem, postupně dovedly k lektorování.

Vždy mě fascinovala příroda, ať už z koňského hřbetu, se psem v patách, nebo se stejně naladěnými lidmi. Hraju na kytaru, v noci občas maluji. Skrze vše zmíněné vyvažuji akademický svět, do kterého jsem se skrze studium veterinářství dostala.

Naplňuje mě vnímat lidi okolo sebe, částečně sdílet a chápat jejich svět, když mi to dovolí. Mimo to jsem dcera a nejstarší ségra, což je samo o sobě větší lekce, než bych si dokázala představit. Když chci vypnout, najdete mě v bazéně, s knížkou, nebo se sluchátky na uších.

Střípky z našich akcí a kuchyně…